Wraz z końcem zimy odchodzą w zapomnienie mrozy i krótkie dni. W powietrzu już czuć zbliżającą się wiosnę i częściej można cieszyć się słońcem. Chcesz, aby ta atmosfera zagościła także w Twoim domu? Poniżej znajdziesz parę propozycji, jak łatwo i bez przeprowadzania gruntownego remontu wyrzucić z mieszkania zimową aurę. Wystarczy wprowadzić kilka zmian do naszego otoczenia, aby stworzyć wiosenną aranżację wnętrza.

Wiosna to czas zmian, dlatego też jest idealnym momentem na wprowadzenie nowości w naszym otoczeniu. Wybór kilku ożywiających, wiosennych detali pozwoli Ci spojrzeć na życie z nową dozą optymizmu i energii. Możesz eksperymentować z kolorami, tkaninami i wzorami – wszystko, aby pozbyć się zimowego chłodu i monotonii.

Kolory

Niezależnie, co chcesz zmienić w mieszkaniu, zawsze dojdziesz do kwestii kolorów. Nie musi koniecznie chodzić o farby do ścian czy kolor nowej tapety. Drobne, kolorowe dodatki mogą naprawdę dużo wnieść do aranżacji wnętrz. Jeśli nie masz preferencji do konkretnego koloru, zdecyduj się na obecnie panujące trendy wiosenne. Posługując się takimi kolorami jak turkusowy, głęboka zieleń czy słoneczna żółć, wniesiesz spokój i harmonię kwiecistej łąki do domu. Sprawdź również ich połączenie z intensywniejszymi barwami, jak fiolet, czerwień czy pomarańcz. Pomysłowe i odpowiednie ich połączenie nada fantastycznego, żywego charakteru Twojej przestrzeni.

Wzory

Najpopularniejsze są oczywiście motywy kwiatowe. W końcu nic tak nie przywodzi na myśl wiosny i słońca, jak kolorowe bukiety i pąki. W wielu aranżacjach zaczynają dominować także zwierzęta, na przykład ptaki na różnego rodzaju tapetach czy wiszących obrazach. Czy chciałbyś mieć niemalże prawdziwe drzewo w pokoju? Specjalne szablony czy naklejki na ścianę Ci w tym pomogą. Wiosenne motywy nie muszą być ograniczone tylko do tekstyliów czy obrazów. Bez gruntownych remontów możesz wprowadzić trochę szaleństwa i pomysłowości do swojego życia.

Kwiaty

Nic tak nie przywodzi na myśl wiosny, jak kolorowe kwiaty. Sprawdzą się zarówno żywe jak i sztuczne, niezależnie czy są w doniczce, wazonie czy użyte jako inny element dekoracji, kolorowe bukiety to najlepszy sposób zaproszenia wiosny do Twojego domu. Sztuczne kwiaty będą równie zjawiskowo się prezentować, ale oszczędzą Ci sprzątania i dodatkowej obowiązków. Kompozycje kwiatowe stworzą w Twoim domu prawdziwie magiczny i kwitnący ogród, albo przynajmniej jego namiastkę. Nie trzeba pokrywać nimi każdej wolnej przestrzeni, aby przegonić zimowy chłód z otoczenia.

Tekstylia

Najprościej wprowadzić do mieszkania wiosenną atmosferę przez odpowiednie dodatki. Różnego rodzaju tekstylia w wielu barwach nie tylko ożywią Twoją przestrzeń, ale i nadadzą jej bardziej domowego i przytulnego charakteru. Jest to również jeden z najprostszych sposobów na zmianę aranżacji salonu czy sypialni. Można tu zaliczyć wiele rzeczy, jak poszewki na poduszki i pościel, narzuty, obrusy czy zasłony. Zmiana obić krzeseł, foteli czy sof na bardziej wiosenne również odświeży salon i tchnie w pokój nowe życie.

Dodatki i ozdoby

Skoro za oknem widać w końcu słońce, to warto wpuścić je także do pokoju. Lekkie, zwiewne, pastelowe zasłony idealnie się do tego nadadzą. Rozjaśnij także wnętrze za pomocą szklanych i lustrzanych drzwiczek od mebli tworząc wrażenie otwartej przestrzeni. Na ścianach powieś kolorowe ramki na zdjęcia czy obrazy z motywującymi lub po prostu śmiesznymi frazami. Oprócz doznań wizualnych, zadbaj także o resztę atmosfery, wprowadzając kwiatowe lub owocowe zapachy do wnętrza. Specjalne odświeżacze powietrza czy świeczki zapachowe będą w takim wypadku zarówno dekoracyjnym, jak i praktycznym elementem wyposażenia.