Więcej widoków

CZECH PRZEWODNIK + MAPA Republika Czeska WYPRZEDAŻ

ID: 386736
45,00 zł

Dostępność: W magazynie

Metody dostawy

Poczta: 7.50zł

Kurier: 12.00zł

Odbiór osobisty: 0.00zł

Krótki Opis

CZECH PRZEWODNIK + MAPA Republika Czeska WYPRZEDAŻ

Opis

Szczegóły

Witam serdecznie i zapraszam do udziału w aukcji.

 

Przedmiotem sprzedaży jest książka :                                                        

„ CZECHY - PRZEWODNIK ”

+ MAPA DROGOWA

 

 ETUI FOLIOWE NA PRZEWODNIK I MAPĘ

 

 

 

OPIS PRZEDMIOTU:

Jak niewiele potrzeba, by spędzić uroczy weekend lub wakacje wie każdy, kto na miejsce swego wypoczynku choć raz wybrał Czechy. Wyjazd do naszego południowo-zachodniego sąsiada nie wymaga wielu przygotowań. Trzeba mieć w zanadrzu jedynie dokument pozwalający na naszą identyfikację, czyli najprościej mówiąc paszport lub dowód osobisty. Na załatwienie biletów wystarczy dzień, a porozumiewać się można po polsku. Odległość z Warszawy do Pragi wynosi 630 km, więc na odwiedzenie stolicy naszych południowych sąsiadów wystarczy nawet weekend. 

Czechy to nie tylko zachwycająca niemal na każdym kroku natura, jak choćby Czeska Szwajcaria, nazwana tak przez XIX-wiecznych poetów, słynąca z fantastycznie ukształtowanych formacji skalnych i tajemniczych „miast” z kamienia, ale również bogate dziedzictwo kulturowe. Przykładów na poparcie tej tezy nie trzeba szukać daleko. Weźmy chociażby Pragę, uważaną za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, której zabytkowe centrum Pragi zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

Czechy są gwarancją niepowtarzalnego urlopu: w Pradze, na górskich szlakach, w miasteczkach, gdzie unosi się duch Haska, nad knedlikami, leczniczą becherovką i najlepszym na świecie piwem.

Spis treści:

INFORMACJE O KRAJU . . . 11
Czeski film, Fakty, Położenie geograficzne, Fauna i flora, Ludność, Polityka, Gospodarka, Historia, Od prehistorii po wędrówki ludów, Słowianie i Państwo Wielkomorawskie, Przemyślidowie i Luksemburgowie, Wojny husyckie, Czechy i Morawy pod rządami Habsburgów, I i II wojna światowa, Okres socjalizmu, Warto wiedzieć: Krótka wiosna, długa zima, Zmiany polityczne i podział, Sztuka i kultura, Najstarsze znaleziska, Średniowiecze, 3 D: Stary pałac królewski, Renesans, Barok, Warto wiedzieć: W poszukiwaniu tożsamości, Od XIX do XXI w., Warto wiedzieć: Kolorowe wstążki, Budownictwo regionalne, Słynni ludzie

INFORMATOR OD A DO Z . . . 77
Aktywny wypoczynek, Ceny, Co kraj, to obyczaj, Czas, Dzieci, Elektryczność, Gastronomia, Warto wiedzieć: Narodowy trunek, Informacja, Język, Kiedy jechać?, Komunikacja, Mass media, Muzea, Niepełnosprawni w Czechach, Noclegi, Pieniądze, Poczta, Telekomunikacja, Przyjazd, Planowanie podróży, Święta, Festyny, Imprezy, Telefony alarmowe, Warto przeczytać i obejrzeć, Wellness, Warto wiedzieć: Czeskie uzdrowiska, Zakupy, Zdrowie, Związki polsko-czeskie

TRASY . . . 127
Podróże po Czechach, Trasa 1: Z trójkąta uzdrowiskowego w góry, Trasa 2: Ojczyzna Liczyrzepy-przez Karkonosze, Trasa 3: Przez Las Czeski, Trasa 4: Stawy i zamki Czech oraz Moraw, Trasa 5: Wino i folklor, Trasa 6: Z Pragi na wschód

ATRAKCJE TURYSTYCZNE . . . 149
Beskidy, Brno, Broumov, Ceska Lipa, Ceske Budejovice, 3 D: Zamek Hluboka, Czeski Raj, Cesky Krumlov, Warto wiedzieć: Sztuka animacji, Cheb, Decin, Domazlice, Frantiskovy Lazne, Góry Izerskie, Góry Łużyckie, Góry Orlickie, Hradec Kralove, Jesioniki, Jihlava, Jindrichuv Hradec, Karkonosze, Warto wiedzieć: Królestwo Liczyrzepy, Karlovy Vary, Kromeriz, Kutna Hora, Las Czeski, Liberec, Litomerice, Litomysl, Loket, Luhacovice, Marianske Lazne, Melnik, Mikulov, Morawski Kras, Nachod, Novy Jicin, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Piaskowcowe Góry Połabskie, Pilzno, Pisek, Praga, 3 D: Katedra św. Wita, Warto wiedzieć: Czeski kubizm, Warto wiedzieć: Golem, groby i uczeni, 3 D: Zamek Karlstejn, Tabor, Telc, Teplice, Trebic, Trebon, Uherske Hradiste, Usti nad Labem, Znojmo, Zatec, Indeks, Spis zdjęć, Spis map i ilustracji, Strona redakcyjna

OPIS SERII:

Seria „Baedeker” w sposób szczegółowy, a zarazem przystępny opisuje wybrane miasta i państwa. 
Każdy tytuł z opisywanej serii otwiera lista największych atrakcji i najcenniejszych „rad Baedekera”, 
a zamyka dołączona mapa drogowa (dla państw w skali średnio 1:750000, dla miast – 1:15000) stanowiąca osobną część książki. 
Każda z książek dzieli się na cztery „kolorowe” rozdziały (paginy kolejnych rozdziałów opatrzone są różnymi kolorami, co już przy pierwszym kontakcie z przewodnikiem ułatwia orientację w całości). 

· Część „niebieska”, „Informacje o kraju/mieście”, zawiera treści zgrupowane w następujące działy: „Natura”, „Ludność”, „Polityka”, „Gospodarka”, „Historia”, „Sztuka i kultura” oraz „Słynni ludzie”. Kilkudziesięciostronicowy rozdział – na tyle, na ile to możliwe w przewodniku – wyczerpująco wprowadza w opisywaną przez siebie tematykę. O bogactwie „Informacji o kraju/mieście” świadczy fakt, iż często podstawowy tekst „rozbijany” jest przez jedno- lub dwustronicowe eseje traktujące o najbardziej interesujących, a niekiedy kontrowersyjnych faktach związanych z opisywanym miejscem. 

· Rozdział „żółty”, „Informator od A do Z”, przedstawia alfabetycznie wszystko to, co niezbędne by przestać czuć się jak „obcy w obcym kraju”. To tutaj znajdziemy informacje o planowaniu podróży, gastronomii, komunikowaniu się w obcym języku. Tutaj dowiemy się jakiej wysokości dawać napiwki, co robić w sytuacji zgubienia karty kredytowej i uzyskamy odpowiedzi na „fundamentalne” pytania: „Kiedy jechać?” i „Ile kosztuje?”. 

· Szczegółowe propozycje kilku wycieczek znaleźć można w „Trasach”, czyli w rozdziale „zielonym”. Każda z owych tras różni się długością i stopniem trudności, zaopatrzona jest w mapkę i atrakcyjny opis. 

· Najbardziej rozbudowany rozdział, „czerwony” – „Atrakcje turystyczne” – prezentuje konkretne miasta, dzielnice i wszystkie te miejsca, które po prostu warto odwiedzić. Każda z atrakcji jest (nie)oceniona, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wizytę w przedstawianym mieście lub państwie. 

Wszystko to zaprezentowane jest w sposób dynamiczny (z licznymi „radami Baedekera” w formie ramek) i posiada układ odnoszący się do wyglądu progresywnych stron internetowych. 
Na osobną uwagę zasługują tak zwane „rozkładówki” drukowane na papierze powlekanym-kredowym, na których zobaczyć można komputerowe odwzorowanie i przekrój najsłynniejszych obiektów architektonicznych. 


W serii dostępne są również w wysprzedaży :

- USA      - CHINY   - KRETA  - MAJORKA    - HISZPANIA  

- WYSPY GRECKIE        - JAPONIA      - HOLANDIA   

- MEKSYK       - FRANCJA     - RPA      - BUŁGARIA  

- SKANDYNAWIA   - IRLANDIA     - GRECJA      

- WŁOCHY PÓŁNOCNE - ANGLIA POŁUDNIOWA  - CZECHY

- TUNEZJA  - CHORWACKA RIWIERA  -  MAROKO 

WŁOCHY PÓŁNOCNE 

 

                                                                                                                                       

                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

ORAZ DODATKOWO:

- LONDYN  - RZYM - PRAGA - BARCELONA

                                                                                            Seria: Baedeker

Typ przewodnika : Przewodnik ilustrowany

Rok wydania : 2008

 Ilość stron : 414

Format : 12.00 x 18,50 cm

Autor : Praca zbiorowa

Dodatkowa mapa : Tak

Rodzaj oprawy : Miękka, plastikowe etui

Wydawca oryginału : Verlag Karl Baedeker GmbH

  

 

Zapraszam również na inne moje aukcję

 

Życzę udanych zakupów

Skontaktuj się

Dane sprzedawcy

Lux Promocja Grzegorz Mikocki
Grzegorz
Mikocki
sklep@luxprom.win2.pl
NIP: 9690914603
REGON: 277900424
Tel: 600323111
Al.Korfantego
13/7
44-100 Gliwice

Wyślij wiadomość

* wymagane pola

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Piszesz recenzję: CZECH PRZEWODNIK + MAPA Republika Czeska WYPRZEDAŻ

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Cena
Jakość